24 noiembrie 2007

Rezultate Liga 1 fotbal: etapa 16

Meciuri extrem de disputate in finalul turului, datorita in special pauzei din campionat. Si cateva rezultate surpriza:

Vineri, 23.11.2007

U Craiova - Gloria Buzau 3-1
Victorie dificila a craiovenilor, pe final de meci. U Craiova mai urca un pic in clasament. Sa fie de vina antrenorul?

Sambata, 24.11.2007

Gloria Bistrita - CFR Cluj 2-2
Mare surpriza la Bistrita, unde CFR a fost condusa cu 2-0, si a egalat dintr-un penalty care n-a prea fost. CFR Cluj nu a reusit sa inscrie golul victoriei, desi a avut o repriza intreaga la dispozitie. Andone, negru de suparare la finalul meciului...pe undeva, de inteles.

U Cluj - Poli Iasi 1-1
Din nou Poli Iasi rateaza pe final victoria, U Cluj reusind egalarea in min 89, la un corner. Cu parere de rau pt U Cluj si Multescu, echipa se indreapta spre divizia B...incet dar sigur.

Steaua - Dinamo 1-0
Dupa un meci incrancenat, fara prea mult fotbal, Steaua a castigat 3 puncte si cam atat. Evolutie modesta a celor 2 echipe, in conditiile in care patronii au pretentii de champions league si primavara europeana. Per total, victorie meritata a Stelei, care insa nu convinge. Cat despre jocul echipei Dinamo: jenant!

Duminica, 25.11.2007

Otelul - Farul 2-0
Otelul se mai salta un pic in clasament, Farul, din pacate, ramane in continuare candidata la retrogradare.

FC Vaslui - Unirea Urziceni 1-1
Unirea se mentine sus in clasament, desi multi ziceau ca este doar o intamplare prezenta acestora pe podium.

UTA - Rapid 1-0
Mai mult decat penibil pentru o pretendenta la Champions League. Chiar daca Cesinha a ratat un penalty in min 87, Rapid pierde nepermis la penultima clasata, dupa ce au avut 2 saptamani de pauza. Ce mai ziceti dle Copos: v-a placut Rapidul?

Dacia Mioveni - Pandurii 1-1

Poli Timisoara - Ceahlaul 3-2