25 august 2008

Goluri Rapid -Dinamo 2-1

Rapid a meritat victoria- desi meciul nu a fost deosebit de spctaculos, Rapid a avut cele mai clare ocazii de a marca, in timp ce Dinamo nu a reusit mai nimic in atac.
Dinamo a condus cu 1-0 in min 70 - au avut o sansa mare sa castige meciul, dar au gresit de 2 ori destul de grav in aparare. In numai 20 de minute Rapid a reusit sa inoarca soarta meciului.
Rapid face spectacol in ultimele 20 de minute -ajutati oarecum si de apararea nesigura a dinamovistilor, Rapid a reusit o revenire spectaculoasa, inscriind 2 goluri si ratand alte ocazii in ultimele 20 de minute de joc.
Peseiro din nou eliminat - Taher banuieste un complot impotriva "celui mai valoros antrenor din liga 1"
Dinamo in crestere - dl Badea subliniaza cresterea in joc a echipei Dinamo, fata de meciul cu CS Otopeni
Vasile Turcu nemultumit de jocul lui Dinamo - pai cum sa fii multumit? Dinamo nu a aratat mare lucru. Sunt insa curios care ar fi fost declaratiile daca Dinamo ar fi castigat cu 1-0.
George Copos - a facut declaratii ok pentru toti: Rapid e o echipa mare, Peseiro cel mai bun antrenor, Dinamo a jucat bine, Rednic e un antrenor foarte bun, etc...deci toata lumea multumita.