11 martie 2009

Rezultate champions league - 11.03.2009

Din nou spectacol si multe goluri in optimile de finala ale Champions league.

FC Barcelona - Lyon 5-2
Dupa ce in meciul tur Barcelona a suferit, fiind condusa si dominata clar, dar reusind pe final un excelent 1-1, in meciul retur a reusit sa umileasca Lyon-ul, conducand in min 43 cu un incredibil 4-0. Lyon a revenit prea tarziu, reusind doar sa limiteze proportiile scorului, in timp ce Barcelona inscrie ultimul gol in min 90. Super victorie!

AS Roma - Arsenal 1-0 ( 6-7 dupa l.p.)
Roma a deschis scorul repede, in min 9, egaland rezultatul din tur. Dupa 90 de minute scorul era identic meciului tur , asa ca s-au jucat prelungiri...fara gol, asa ca au urmat penalty-urile: 6-7 si Arsenal se califica.

Manchester - Inter 2-0
Manchester s-a califcat meritat, asa cu mera si de asteptat. Inter se dovedeste din nou ca nu poate face fata in Champions league decat pana la un anumit nivel. O calificare clara, fara dubii.

FC Porto - Atletico Madrid 0-0
Scor alb la pauza, dupa ce in tur Porto reusise un excelent 2-2 in deplasare. Rezultata final 0-0, si FC Porto reuseste o performanta remarcabila, calificarea in sferturi.