25 noiembrie 2008

Bayern - Steaua 3-0

Foarte putin se asteptau ca Steaua sa faca o surpriza la Munchen. Si totusi Steaua a reusit, cu putin noroc, un 0-0 la pauza. Cateva concluzii dupa meci:

1. Rezultat slab, evolutie (relativ) slaba, insa cu cateva actiuni bune si ocazii ale Stelei.
2. Bayern a avut o sumedenie de ocazii, si daca scorul ar fi fost 8-3, nimeni nu s-ar fi mirat.
3. In primele 10 minute Bayern a avut 4 mari ocazii de gol. Steaua a echilibrat apoi jocul, avand la randul ei 2 ocazii de gol pana la pauza.
4. Dupa primul gol al lui Bayern, Steaua a fost nevoita sa joace mai avansat, si a mai primit 2 goluri.
5. Spre deosebire de meciul trecut cu Lyon, Bayern si-a creat foarte multe ocazii, dand senzatia ca este mult peste Steaua. Si poate ca asta e realitatea.

Inca un meci dar mai ales un rezultat slab pentru Steaua, dar cu un joc ceva mai bun in atac fata de ce a aratat in ultimele meciuri din campionat.
Bayern a fost buna, chiar foarte buna pe alocuri, si inca nu ne putem compara cu echipele de top din Europa. Probabil nici la anul, fiindca nu sunt bani, nu sunt jucatori de mare valoare.