01 noiembrie 2006

Barcelona - Chelsea 2-2 in Champions League

Un meci extrem de tensionat, cu multe intrari dure si multe cartonase galbene.
Barcelona a condus de 2 ori: 1-0 din min. 3 prin golul lui Deco, respectiv 2-1 Gudjonsen in min 58.
Chelsea a reusit sa revina in joc prima data in min. 52 cu un gol extrem de spectaculos al lui Lampard.
Desi meciul se indrepta spre o victorie a Barcelonei, care mai rateaza cateva ocazii pe final, Chelsea reuseste in minutele de prelungire sa obtina un egal nesperat, la un ultim atac, prin Didier Drogba.
Un meci de lupta, un meci intre 2 echipe de CL, care ne arata inca o data ce inseamna sa fii o echipa puternica in Europa si mai ales in Champions League. Cu parere de rau trebuie sa recunoastem ca Steaua se afla totusi destul de departe, ca joc cat si ca rezultate de ceea ce se joaca in Champions league.