29 septembrie 2008

Rapid - FC Arges 1-3

Marea surpriza a etapei a noua din Liga 1: Fc Arges invinge in Giulesti intr-o maniera convingatoare, inscriind 3 goluri,din care 2 i se imputa portarului Pardo.

Min 11: Gol Dulcea, la o pasa cu calcaiul si FC Arges sconduce cu 1-0:

Min 22: Tames suteaza puternic de la distanta si Pardo nu resueste sa respinga - Fc Arges conducea deja cu 2-0 dupa mai putin de 25 de minute de joc:

Min 27: faza suspecta de penalty in careul giulestean - Tanase cade in careu dar nu se acorda nimic.

Min 37: gol Rapid la o faza individuala a lui Pitbull, incheiata cu sut puternic ; scorul devine Rapid -Fc Arges 1-2:

Min 49: Juao Paolo inscrie dar golul este anulat pe motiv de off-side, semnalizat gresit de tusier. Poate ca aici s-a jucat meciul, desi Rapid mai avea o repriza de joc pt a reusit egalarea sau pt a castiga.

Min 80: lovitura de gratie - Voiculet inscrie si stabileste scorul final, la o mare greseala a lui Pardo: Rapid - FC Arges 1-3: