30 septembrie 2008

Rezultate Champions league 30.09.2008

Meciuri de mare lupta in Champions League, marti, 30.09.2008:
-Zenit a facut un meci foarte spectaculos cu Real Madrid, dar au avut mare ghinion la finalizare; in plus, 2 greseli mari in aparare au facut ca Zenit sa piarda al doilea meci in Ch League. Sincer, un egal era mai echitabil, dupa aspectul jocului.
-Bate Borisov reuseste sa inscrie 2 goluri lui Juventus pana la pauza si reuseste un egal mare!
-Lyon conduce cu 1-0 la pauza in meciul cu Bayern Munchen, dar meciul se termina 1-1., toate echipele ramanand in cursa pentru calificare.
-Steaua termina la egalitate prima repriza, dupa ce a avut 3 mari ocazii de gol, pe fondul de dominare al Fiorentinei. Meci egal la final, dupa ce Steaua a mai ratat 2 mari ocazii de gol in repriza a doua.
-Arsenal zdrobeste FC Porto in derby-ul grupei, cu 4-0, dupa ce etapa trecuta a tremurat la Kiev.

Iata rezultatele finale din grupele E, F, G si H, din UEFA Champions League, 30.09.2008: