03 octombrie 2008

FC Vaslui - la un pas de calificare

Sincer sa fiu, Fc Vaslui si Unirea au fost echipele care m-au impresionat in mecirile din cupa UEFA.
FC Vaslui a jucat cu liderul din campionatul Cehiei, echipa care a castigat ultimele 2 meciuri cu 3-0, deci o echipa in mare forma de joc.
Cu toate acestea, FC Vaslui a facut un joc foarte bun. Au alergat dupa golul victoriei si al calificarii pana in ultimul minut de joc, au avut ocazii, au avut si ghinion.
Impresionant faptul ca cei de la Slavia s-au aparat in diperare in ultimele minute, respingand totul, fara sa fie in stare sa mai construiasca ceva.
Sa domini o echipa ca Slavia Praga in asemenea maniera este de apreciat.
Si sa nu uitam ca FC Vaslui venea dupa 3 infrangeri in campionat si multe meciuri jucate in intertoto si campionat.

FC Vaslui este inca o echipa frumoasa, alaturi de Unirea, care a jucat mult peste valoarea individuala a jucatorilor. O echipa ce merita calificarea, desi a intalnit un adversar dificial.
Dl Porumboiu a recunoscut dupa meci ca jucatorii s-a daruit si au facut un joc exemplar,si se declara foarte multumit de evolutia lor!