29 august 2007

Dinamo - Lazio comentarii dupa dezastru

1. Presa italiana remarca revenirea incredibila a echipei Lazio dupa pauza, dupa o prima repriza in care nu au avut nici macar un sut la poarta.
2. Se pare ca la scorul de 1-1 meciul era deja foarte greu pentru Dinamo, fiind foarte greu sa revina cu gol. La 1-2 meciul era deja terminat.
3. Relaxarea de la pauza, cand fotbalistii dinamovisti au crezut ca Lazio nu mai poate reprezenta un pericol i-a costat calificarea. Jocul relaxat si marile greseli de aparare ia- uajutat pe lazio sa se califice.
4. Se pare ca vali nastase va parsai echipa Dinamo, dupa greseala grava de la primul gol.
5. Mircea Rednic a pregatit excelent meciul, vezi prima repriza. Pacat ca in final rezultatul conteaza, si pe greselile grave de aparare, Rednic este la fel de vinovat pentru ratarea calificarii.