Dinamo -Farul Constanta 2-1
FC Arges -Poli Iasi 0-2
FC Vaslui -Otelul Galati 3-1
Poli Timisoara - FC National 1-1

Timisoara rateaza sansa de a avansa in clasament pe pozitia a 3-a si nu reuseste decat un egal cu national, dupa ce au fost condusi cu 1-0 si au egalat pe final. In minutele de prelungire puteau chiar obtine victoria.
Poli Iasi nu iarta nimic, chiar daca FC Arges se afla la a 10-a infrangere consecutiva.
O alta surpriza, victoria echipei Pandurii la Petrosani, dupa care antrenorul Fl Marin a fost demis.
Steaua si Rapid au castigat usor meciurile din aceasta etapa, in timp ce Dinamo a avut emotii pana in ultimul minut, desi si-a creat multe ocazii de-a lungul meciului. Contanta a jucat la fel de combativ ca si in meciul cu Rapid.
Craiova obtine o a doua victorie consecutiva intr-un meci in care Ceahlaul nu a jucat rau, a avut ocazii dar nu a reusit sa inscrie.
UTA reuseste sa castige meciul pe merit, dupa aspectul de ansamblu al meciului; totusi golul a venit tarziu, in min. 87.
Otelul Galati se relaxeaza la Vaslui, dupa o performanta deosebita: 7 victorii consecutive. Sa fi fost vorba de o oarecare prietenie, sau pur si simplu tratarea meciului de la Vaslui cu superficialitate..